Поиск работы на robota.uaukraine

Эта вакансия уже завершена

Вакансия закрыта

Accountant

Vector Software
1 год назад
10 августа 2022
Львовул. Шевченка 19

Description

Vector Software is an experienced IT outsourcing company offering premium custom offshore development services. Established in 2006 the company has quickly grown into a prosperous software development company with headquarters in Lviv, Ukraine and Oslo, Norway. Due to the high-quality services provided, our company has gained a global recognition.

Responsibilities:

  • Manage private entrepreneurs (registration, taxes, invoices, reporting, etc.);
  • Assist in the accounting of Ukrainian legal entities. Work in 1C Accounting Software;
  • Assist in other finance projects

Requirements:

  • 2+ years experience in accounting;
  • BS degree in accounting, finance or relevant field;
  • Knowledge of Simplified System Taxation, Accounting and Reporting;
  • Knowledge of MS Office, 1C;
  • Great attention to details;
  • Good understanding of accounting and financial reporting principles and practices;
  • English level: Intermediate

We offer:

Professional development:

  • Highly experienced professional community: more than 50% employees have a senior level of competence
  • Personal development plan and regular Performance Appraisal
  • Clear rotation process with opportunity to switch between different roles, projects or technology stack
  • Attendance of professional conferences, meetups and certifications (coverage upon on business needs)
  • Internal training programs, free SmartTalks and TechTalks inside the company
  • Access to Pluralsight
  • Corporate English classes

Well-being

  • Flexible schedule and possibility to work remotely: feel free to choose option upon your preferences
  • 18 working days of paid vacation annually
  • 10 working days of paid sick leave annually
  • Health insurance
  • Fully-equipped office gym and individual sport coverage

Fun

  • Corporate events and outstanding parties
  • Exciting team buildings (with allocated team budget)
  • Free barbeque zone in Lviv office
  • A fun zone with video and table games, ping pong
  • Loyalty program (IT club)

Vector Software — це досвідчена ІТ-аутсорсингова компанія.

Обов'язки:

  • Ведення приватних підприємців (реєстрація, податки, рахунки, звітність тощо);
  • Допомога в веденні бухгалтерського обліку українських юридичних осіб. Робота в Бухгалтерії 1С;
  • Допомога в інших фінансових проектах

Вимоги:

  • досвід роботи в бухгалтерії від 2 років;
  • ступінь бакалавра бухгалтерського обліку, фінансів або відповідної галузі;
  • Знання спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності;
  • Знання MS Office, 1С;
  • Велика увага до деталей;
  • Добре розуміння принципів і практики бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
  • Рівень англійської: Intermediate

Ми пропонуємо:?

  • Досвідчене професійне співтовариство: більше 50% співробітників мають високий рівень компетенції
  • План особистого розвитку та регулярна оцінка ефективності
  • Чіткий процес ротації з можливістю перемикатися між різними ролями, проектами або стеком технологій
  • Участь у професійних конференціях, зустрічах та сертифікаціях
  • Внутрішні навчальні програми, безкоштовні SmartTalks і TechTalks всередині компанії
  • Доступ до Pluralsight
  • Корпоративні заняття з англійської
  • Гнучкий графік і можливість працювати віддалено: сміливо вибирайте варіант на свій смак
  • 18 робочих днів оплачуваної відпустки щорічно
  • 10 робочих днів оплачуваної лікарняної щорічно
  • Медична страховка
  • Повністю обладнаний офісний тренажерний зал та індивідуальне спортивне покриття
  • Корпоративи та яскраві вечірки
  • Захоплюючі тімбілдінги (з виділеним командним бюджетом)
  • Безкоштовна зона барбекю в офісі Львів
  • Fun зона з відео та настільними іграми, настільний теніс
  • Програма лояльності (ІТ клуб)

Марина