Вакансия закрыта

Менеджер по продажам

20 000 — 30 000 ₴   от продаж
2 года назад
23 мая 2021
Киев

BRAIN WARS CORPORATION ждет именно тебя!!!

Мы- крупный международный холдинг, предоставляющий широкий спектр услуг в сфере маркетинга, исследования международных финансовых рынков и IT-разработок.

В компании уже 6 лет работает проект по работе с клиентской базой русскоязычных клиентов, и мы выходим на новый уровень, активно расширяемся.

Условия:

  • Лучший трафик в Киеве
  • Обучения с лучшими бизнес-тренерами;
  • Доход от 20 ООО грн
  • График работы: 9:00-19:00 Пн-Пт;
  • Комфортный офис в г. Киев
  • Карьерный рост;
  • Плюшки и дополнительная мотивация;
  • Корпоративные мероприятия;
  • Зона отдыха, кофе, чай, вкусности.

Обязанности:

  • Выявлять потенциальных клиентов;
  • Проводить переговоры с клиентами, знакомить покупателей с продукцией;
  • Консультирование и поддержка потенциальных и существующих клиентов;

Требования

  • Коммуникабельность;
  • Стрессоустойчивость;
  • Трудолюбие;
  • Опыт в продажах приветствуется;
  • Грамотная русская речь;

Компания предоставляет Вам готовую базу клиентов

+ Обучение за счет компании

Не сиди во время локдауна дома, будем зарабатывать вместе!

We are a successful, progressive company in the field of financial consulting.

Brain Wars Corporation is a large international holding company providing a wide range of services in the field of marketing, research of international financial markets and IT development.

We're looking for someone who would join and fit in well for the position «Sales manager».

We are looking for:

  • fluent English speaker;
  • he/she, of course, must be communicative and easy-going;
  • he/she must be patient, flexible and creative;
  • you know how to interest the client and process objections;
  • ready to learn determined and result-oriented.

Responsibilities:

  • Supporting clients and managing the sales process;
  • Explaining clients how to use our platform;
  • Communicating with the already existing customers over the phone;
  • Help our customers with any questions.

What we offer:

  • an opportunity to join a friendly team of professionals, which you will not want to leave;/li>
  • an opportunity of self-development and career growth;
  • Monday- Friday, 7am-4pm or 10am -7pm;
  • regular corporate parties inside and outside the office;
  • warm and friendly atmosphere;

basic salary 7OOusd-1200usd + bonuses;

modern office in the city.

With\without experience.

Company provides a training course.

Apartments for guys from other cities.

We invite you to join and become successful with us!

Дарья