Поиск работы на robota.uaukraine

Эта вакансия уже завершена

Smart Solutions — вакансия в DevOps Engineer
Вакансия закрыта

DevOps Engineer

Smart Solutions
1 год назад
12 декабря 2022
Другие страны

Наш Партнер, міжнародна компанія, що надає інноваційні програмні рішення для підтримки банків і фінансових установ, у пошуку DevOps Engineer.

Необхідний досвід:

• Від 2-х років досвіду з Linux і PostgreSQL;
• Досвід роботи в Docker;
• Впровадження конвеєрів CI/CD на GitLab;
• Проектування та управління інфраструктурою AWS за допомогою Terraform.

Буде перевагою:
• сертифікація AWS;
• досвід автоматизації ручної роботи;
• англійська- від Intermediate.

Завдання:

• Переніс даних із On-Premise до AWS.
• Керування існуючою інфраструктурою в AWS, проектувати та впроваджувати нові середовища AWS;
• Впровадження інфраструктури як коду та культури DevOps.

Умови праці:
• Медичне страхування;
• Конкурентна заробітна плата;
• 100% віддалена робота.

Our Partner, which provide innovative software solutions to support banks and financial institutions are looking for DevOps Engineer.

We expect that you have the following experience in:

• Intermediate knowledge of Linux and PostgreSQL;

• Software delivery with containers (Docker);

• Implementing CI/CD pipelines on GitLab;

• Designing and managing AWS infrastructure with Terraform.

Advantages for candidates with:

• AWS certification;

• Passion to automate manual work;

• Strong troubleshooting skills;

• Good verbal and written English & Russian communication skills.

Tasks:

• Moving from On-Premise to AWS.

• Manage existing infrastructure in AWS, design and implement new AWS environments;

• Implementing Infrastructure-as-Code and DevOps culture.

Work conditions:

• Medical insurance;

• Competitive salary;

• 100% remote.

Smart Solutions — вакансия в DevOps Engineer: фото 2