Поиск работы на robota.uaukraine

Эта вакансия уже завершена

Вакансия закрыта

Administrative Assistant, Персональний Aсистент

Zelh
1 год назад
23 декабря 2022
Львов

Zelh is a fast-growing, passionate outsourcing company.

Our mission is to be the most reliable company by offering and maintaining consistently high-quality services.

We achieve the mission by fostering long-term relationships with customers, employees, and vendors. Personal attention, timely communication, and respect for all people are the basis of our business philosophy!

At this point, Zelh is looking for an Administrative Assistant.

The Administrative Assistant is responsible for providing routine administrative support to several Account Managers and Sales Development Executives. This includes activities such as managing calendars, planning meetings and events, making travel arrangements, preparing expense reports, managing comp plans, filing, etc.

Essential job functions required:

  • Provides administrative support to ensure efficient operation of the office Answers, screens, and directs phone calls in a polite and friendly manner
  • Schedules appointments and maintain calendars
  • Schedules and coordinates staff and other meetings
  • Prepares communications, such as memos, emails, invoices, reports, and other correspondence
  • Manages accounts and performs bookkeeping
  • Prepares presentations
  • Serves as a central communication point for GlobalTranz Corporate and our agency
  • Supports the team by performing tasks related to organization and strong communication.

Minimum requirements:

  • 1 year + of experience is a MUST
  • Strong Upper-Intermediate / Advanced English is a MUST
  • Experience in communication with foreign clients is a MUST
  • HR Experience/Background is A MUST
  • Experienced PowerPoint user is a MUST
  • Excellent written and verbal communication skills.
  • Experience working in a deadline-driven environment.
  • Commitment to working in a team environment with an emphasis on collaboration.
  • Ability to conduct effective presentations
  • Ability to perform work accurately and completely, and in a timely manner
  • Ability to build relationships and collaborate within a team, internally and externally
  • Bachelor in Business Management, Supply Chain, Operations, or related field or equivalent combination of education and experience will be a PLUS
  • Detail-oriented
  • Good communicator
  • Excellent problem-solving abilities

Working conditions:

  • The schedule: 3 PM -12 AM Ukrainian Time
  • Working in an international company with the possibility of professional growth
  • Challenging tasks
  • Remote work

P.S. If you are abroad and would like to join our team — you are welcome to send your CV! We would be happy to have you on our team working remotely from any part of Europe!

Zelh — допомагаємо компаніям випереджати конкурентів і процвітати, перетворюючи звичайні бізнес-завдання на рішення та перетворюючи винятковий досвід у послідовне зростання.

Ми прагнемо модернізувати всі процеси аутстафінгу та аутсорсингу шляхом впровадження передових технологій.

Усе починається з правильних людей і спільних цінностей. Zelh — це спільнота креативних спеціалістів з ентузіазмом, які прагнуть до досконалості та нескінченного зростання. Ми розвиваємо нашу компанію та допомагаємо іншим досягати нових висот. Оскільки саме люди є основним рушієм процвітання.

Саме тому, ми у пошуках — Адміністративний Асистент.

Основні функціональні обов’язки:

  • Відповідати на телефонні дзвінки
  • Вітання/рекомендація/допомога клієнтам, персоналу чи іншим
  • Підготовка документів та звітів
  • Складання записів
  • Планування зустрічей
  • Організація та ведення інформації
  • Узгодження календарів
  • Аналіз даних
  • Надання загальної офісної підтримки
  • Обов’язки виконуються на різних рівнях у межах визначеної посади.

Мінімальні вимоги:

  • Досвід від 1+ року у даній сфері та на даній посаді є ОБОВ’ЯЗКОВИМ
  • Сильний рівень англійської мови Upper-Intermediate (вище середнього)/ Advanced (просунутий) — є ОБОВ’ЯЗКОВИМ
  • HR досвід - обов'язковий
  • Просунути рівень PowerPoint користувача
  • Досвід у спілкуваанні з іноземники клієнтами — ОБОВ’ЯЗКОВИМ
  • Бакалаври з управління бізнесом, або еквівалентне поєднання освіти та досвіду буде ПЛЮСОМ
  • Орієнтований на деталі
  • Хороший комунікатор
  • Відмінні здібності до розв’язання проблем

Умови праці :

  • Графік роботи по буднях (пн.-пт): з 15:00 — по 00:00 за українським часом
  • Молодий, привітний та дружній колектив
  • Дистанційна робота

P.S. Якщо ви за кордоном і хочете приєднатися до нашої команди — надсилайте своє резюме! Ми будемо раді бачити вас у нашій команді, працюючи віддалено з будь-якої частини Європи!

Zelh завжди відкрита до найму талановитих та амбітних працівників у команду, скоріш відкликайся на вакансію і ми обов’язково зв’яжемося та будемо раді обговоримо всі деталі.